چک لیست آموزش های عمومی قبل از ورود به بخش


نام و  نام خانوادگی کارآموز/همکار :

کد کارآموزی/پرسنلی :


الف :آموزش های پایه (اجباری):

آموزش نرم افزارها به این منظور و در سطحی انجام می گیرد که همکاران بتوانند به صورت مستقل کارهای خودشان را در بخش انجام دهند و وابسته به توضیحات و کمک های هم بخشان خود نباشند

1- مهارت های اصلی :

آموزش این نرم افزار ها در حد نیاز بخش های شرکت خواهد بود و به صورت پیشرفته برای همه مورد نیاز نیست

ردیف موضوع اجرا تاریخ شروع تاریخ پایان نتیجه
1
تایپ فارسی همه همکاران باید قادر باشند نامه های را که تهیه می کنند خودشان تایپ کنند.تایپ به صورت ده انگشتی و با سرعت مطلوب باید انجام گیرد. کسانی که مهارت های لازم را ندارند می توانند در داخل شرکت آموزش ببینند و تمرین کنند.
 
2
تایپ لاتین همه همکاران باید قادر باشند نامه های را که تهیه می کنند خودشان تایپ کنند. تایپ به صورت ده انگشتی و با سرعت مطلوب باید انجام گیرد کسانی که مهارت های لازم را ندارند می توانند در داخل شرکت آموزش ببینند و تمرین کنند
 
3
Word نرم افزار ورد یک ویراستار کامل برای تهیه نامه و گرارش می باشد. اغلب نامه های شرکت در داخل بخش و توسط مهندسان تهیه می شود لذا تسلط به این برنامه و تایپ فارسی و لاتین توسط کلیه پرسنل ضروری است. بخش اداری بایستی کاملا به این برنامه مسلط باشد. کسانی که مهارت های لازم را ندارند می توانند در داخل شرکت آموزش ببینند و تمرین کنند یا دوره اهی خارج از شرکت را بگذرانند
 
4
Excel از نرم افزار اکسل برای تهیه جداول و نمودار و انجام محاسبات در امور مهندسی-حسابداری و تهیه گرارش استفاده می شود. بخش های فنی و حسابداری بایستی به این نرم افزار تسلط کامل داشته باشند. کسانی که مهارت های لازم را ندارند می توانند در داخل شرکت آموزش ببینند و تمرین کنند یا دوره های خارج از شرکت را بگذرانند.
 
5
تبدیل فایل به pdf نحوه ایجاد فایل PDF از داخل سایر برنامه ها (ورد-اکسل....) آموزش عمومی و در داخل شرکت صورت می گیرد.
 
6
Bookmark نحوه فهرست بندی و ایجاد بوک مارک در داخل فایل ورد و پی دی اف. آموزش عمومی است و در داخل شرکت صورت می گیرد
 
7
SharePoint شیرپوئنت یک سیستم مدیریت اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت مایکروسافت می باشد و از امکاناتی مانند نگهداری و آرشیو کلیه اطلاعات از قبیل نامه -گرارش -مدارک -نقشه به صورت لیست یا کتابخانه فایل با قابلیت مرتب سازی-فیلترکردن-گروهبندی و غیره برخوردار است.
 
8
نامه نگاری انگلیسی و فارسی اطلاع از اصول نامه نگاری طبق ضوابط شرکت و تسلط بر آن از ضروریات بخش های مهندسی است.فرم نامه (تمپلیت) و مطالبی که در هر نامه باید درج شود توضیح داده می شود. محل آموزش: داخل شرکت.
 

2- شناخت شرکت

آموزش این بخش جهت آشنایی همکاران با قوانین و روال های جاری شرکت، پروژه های پیشین و به کارگیری فایل های قدیمی در پروژه های مشابه جاری صورت می گیرد. بهره گیری از فایل های موجود شرکت، برای تمام پروژه ها، بر پایه دیتابیس و در فضای شیرپوئنت انجام می پذیرد و رعایت آیین نامه، شناخت گذشته شرکت و اجرای اصول تعیین شده آی تی، باعث 1- کاهش زمان خدمات فنی- مهندسی 2- اطمینان از درستی طراحی ها و خدمات 3- افزایش دقت کار و 4- ارتقای کیفیت کار خواهد شد.

ردیف موضوع اجرا تاریخ شروع تاریخ پایان نتیجه
1
تاریخچه و شناسنامه شرکت پولاد آشنایی با تاریخچه فعالیت های شرکت و پروژه هایی که ار رمان تاسیس تاکنون در دست داشته برای معرفی شرکت بسیار مهم بوده و کلیه همکاران بایستی از آن اطلاع داشته باشند.
 
2
ساختار شرکت بالاترین نهاد شرکت قوانین و مقررات داخلی آن است. کلیه پرسنل شرکت موظف به آشنایی با مفاد آیین نامه داخلی شرکت و رعایت بندهای آن چه از نظر اخلاقی و چه کاری هستند.
 
3
آیین نامه بالاترین نهاد شرکت قوانین و مقررات داخلی آن است. کلیه پرسنل شرکت موظف به آشنایی با مفاد آیین نامه داخلی شرکت و رعایت بندهای آن چه از نظر اخلاقی و چه کاری هستند.
 
4
آرشیو فایل ها معرفی آرشیو شرکت: محل نگهداری فایل ها و نحوه دسترسی به اطلاعات موجود و قدیمی. محل آموزش: داخل شرکت آموزش شامل همه پرسنل می شود. علاوه بر آشنایی با روش های عمومی آرشیو (محل فایل ها و شیرپوئنت) در هر بخشی آموزش جداگانهم مربوط به چک لیست ها و فایل های خود بخش هم داده خواهد شد.
 
5
نحوه پر کردن فرم مرخصی محل فرم های تقاضای مرخصی (روزانه و ساعتی) نحوه پر کردن فرم ها و به جریان انداختن گردش کار (ورک فلو) و اخذ تایید از جانشین و مسئولان مربوطه. آشنایی با این روش ها در داخل شرکت و قبل از ورود به بخش باید صورت بگیرد
 
6
نحوه پر کردن فرم ماموریت محل و نحوه پرکردن فرم های ماموریت. توضیح گردش فرم و تقاضا و ثبت در شیرپوینت- نحوه تهیه گرارش ماموریت.
 
7
نحوه پر کردن تایم شیت آموزش محل و نحوه پر کردن تایم شیت - توضیح ضرورت پر کردن روزانه فرم بر اساس فعالیت های جاری، تاکید بر دقیق وارد کردن جزئیات و اجباری بودن آن.
 
8
نحوه ارسال ایمیل آموزش نحوه ارسال و دریافت ایمیل در داخل شبکه. معرفی سرور ایمیل و نرم افزار اوت لوک. محل آموزش: در داخل شرکت سطح آموزش: یکسان برای همه
 


ب : سایر آموزش های عمومی :

این آموزش ها در حدی خواهد بود که همکاران بتوانند به عنوان user از سیستم ها استفاده کنند.

ردیف موضوع اجرا تاریخ شروع تاریخ پایان نتیجه
1
autocad نرم افزار اتوکد رایج ترین و معروف ترین نرم افزار تقشه کشی در جهان می باشد.در بخش های فنی، مهندسین و تکنسین ها بایستی با تسلط کامل قدرت ترسیم و اصلاح نقشه ها را داشته باشند. سایر همکاران نیر در حد مقدماتی ترسیم خط و چند شکل هندسی وزوم کردن و باز و ذخیره و چاپ کردن نقشه ها را داشته باشند. آموزش در سطح مقدماتی در داخل شرکت امکان پذیر است و در سطح پیشرفته افراد بایستی بیرون شرکت آموزش ببینند.
 
2
Infopath اینفوپث یکی از نرم افزار های مجموعه آفیس می باشد.برای ایجاد فرم بکار می رود و از امکان ارسال ایمیل و ایجاد کتابخانه در شیرپوینت و گردش در داخل شبکه به صورت ورک فلو برخوردار است. با توجه به استفاده آن در شرکت در فرم های مرخصی، ماموریت، تایم شیت و غیره، آشنایی و آموزش این نرم افزار و کاربردهای موجود ن در شرکت ضروری است محل آموزش نرم افزار: در داخل یا خارج شرکت آموزش موارد استفاده : داخل شرکت
 
3
Visio ویزیو نرم افزار قدرتمند ساخت نمودار ( انواع چارت) می باشد. نمودارهای سازمانی- تشکیلاتی- مدارهای فنی برق - مکانیک فلوچات گردش کار و غیره. محل آموزش: داخل یا خارج شرکت.
 
4
Sothink نرم افزار مکمل برنامه های طراحی وب جهت درج منوهای کشویی و چند لایه ای در صفحات اچ تی ام ال. محل آموزش : داخل شرکت.
 
5
Workflow آموزش نحوه ایجاد گردش کار بر روی فرم های تهیه شده از طریق نرم افزار اینفوپث یا در لیست ها یا مدارک تهیه و ثبت شده در شیرپوئنت. آموزش طرز ساخت و به گردش انداختن ورک فلو. محل آموزش: داخل شرکت.
 
6
MSproject نرم افزار کنترل پروژه و زمانبندی فعالیت ها میزان آموزش برای عموم در حد آشنایی با اصول پایه نرم افزار و ثبت کارکرد یا پیش بینی فعالیت های جاری است. در بخش کنترل پروژه همکاران بایستی تسلط کامل به این نرم افزار داشته باشند. آموزش تخصصی و پیشرفته این نرم افزار در بیرون شرکت صورت می گیرد
 
7
Comfar نرم افزار امکان سنجی. آشنایی کلی برای همه پرسنل و تسلط کامل در بخش صنایع و برنامه ریزی کنترل پروژه ضروری است
 
8
Primavera نرم افزار کنترل پروژه و زمانبندی فعالیت ها میزان آموزش برای عموم در حد آشنایی با اصول پایه نرم افزار و ثبت کارکرد یا پیش بینی فعالیت های جاری است. در بخش کنترل پروژه همکاران بایستی تسلط کامل به این نرم افزار داشته باشند. آموزش تخصصی و پیشرفته این نرم افزار در بیرون شرکت صورت می گیرد.