آشنایی کلی


شركت مهندسين مشاور پولاد (سهامي خاص) در سال 1362 با هدف ارائـه خدمات مهندسي صنعتي و عمومي در زمينه هاي ذيل تاسيس گرديد.:

اين مشاور از ديدگاه تخصصي در پروژه هاي صنعتي مانند صنايع:

و غيره شركت داشته و علاوه بر آن در پروژه هاي غير صنعتي مانند هتلها، بيمارستانها، ساختمانهاي اداري و مسكوني نيز فعاليت داشته و در امور مربوط به خدمات مهندسي از ديدگاه كليه تخصصها در پروژه هاي صنعتي در سطح مديريت اجرائـي همكاري دارد.


سیستم مدیریت اطلاعات

شرکت مهندسین مشاور پولاد در راستای تحقق آرمان های شرکت مطابق با ISO9001:2015، یکپارچه سازی اطلاعات و حذف بروکراسی اداری از سالیان گذشته (1371) اقدام به پیاده سازی شبکه ارتباطی منسجم درون سازمانی نموده است. با توجه به روند رو به جلوی تکنولوژی و همچنین جهت حضور در پروژه های فرا ملی، شرکت پولاد همواره تلاش بر بروزرسانی سیستم مدیریت اطلاعات (MIS) و تجهیزات سخت افزاری و ... داشته است.

در حال حاضر این شرکت از آخرین نسخه های Windows، Sharepoint استفاده می نماید.

مهندسين مشاور پولاد تا كنون بالغ بر 120 پروژه بزرگ صنعتي و غير صنعتي را به انجام رسانده و قادر است با استفاده از سيستم شبكه كامپيوتري مجهز و بهره گيري از آخرين نرم افزارهاي موجود در سطح بين المللي، طراحي و نظارت پروژه هاي مختلف را در ايران و خارج از ايران عهده دار گردد.

شرکت مهندسین مشاور پولاد با سابقه ای 40 ساله درزمینه پروژه های فولاد سازی مفتخر است که تنها شرکتی است که در ایران افزایش ظرفیت گندله سازی انجام داده است.

افزایش ظرفیت در واقع شامل آیتمهای زیر میباشد:

Production improvement+ modification+ modernization +quality control+ revamping+…

بدیهی است با توجه به آیتمهای ذکر شده در رابطه با افزایش ظرفیت گندله سازی، شرکتی توانایی انجام این امر را خواهد داشت که آشنایی، شناخت و تسلط کامل بر پروسه و خط تولید گندله سازی را داشته باشد.

شرکت مهندسین مشاور پولاد در این خصوص سوابق زیر را داشته است:

همکاری با شرکت کانادائی Hatch (به عنوان Sub-Contractor) در طرح افزایش ظرفیت گندله سازی فولاد مبارکه که این قرارداد همکاری در Feb 2004 شروع شده و در زمینه تهیه نقشه های Detail و کلیه خدمات فنی و مهندسی بوده است که این طرح با موفقیت در سال 2007 به اتمام رسید.

قرارداد production improvement برای 2 واحد گندله سازی فولاد خوزستان از ظرفیت جمعا 5 MTPY تا 7.2 MTPY (6.8 MTPY) با همکاری شرکت HATCH که مسئولیت نظارت عالیه و تهیه basic design را دارد بعد از خروج همکاران Hatch از سال 2008 شرکت پولاد عملا مسئولیت تکمیل basic design را عهده دار گردیده است این قرارداد از سال 1384 شروع شده و در حال اتمام است.

مدیران این شرکت با سابقه ای 50 ساله در زمینه فعالیت فولاد جزو معدود کسانی هستند که دوره های فولاد سازی ، احیاء و گندله سازی را در کارخانجات معتبر خارجی گذرانده اند.