همکاری بین المللی

اين شرکت از نظر ارتباطات به دليل نياز تخصصي پروژه ها با تعداد زيادي از موسسات بين المللي و تخصصي از جمله ‏‏ ABB, AISC, ACI, BS, DIN, ISO

در ارتباط مي باشد و آخرين اطلاعات علمي و فني وپيشرفته جهان با توجه به عضويت اعضا اخذ مي گردد.

اين شرکت بواسطه حضور در پروژه های بزرگ بين المللی با شرکتهای بزرگی که نام برخی از آنها درذيل آمده است در ارتباط با پروژه های مختلف همکاری داشته است:

طرح کشور شرکت
 • فولاد اهواز 2.5 میلیون تن (1983- 1362)
 • گل گهر
 • گهر زمین

آلمان

LURGI/OUTOTEC
 • گندله سازی اهواز با KSC
 • گندله سازی مبارکه MSC

کانادا

HATCH
 • گل گهر

آفریقای جنوبی

BATEMAN
 • لوله سازی اهواز (APM)

آلمان

HOESH
 • تیتانیوم کهنوج

آلمان

TESSAG
 • فولاد سازی بندر عباس  Essar-Pars
 • فولادسازی هرمزگان 4 میلیون تن در سال (ذوب و احیا)

هندوستان

MECON-ESSAR
 • گندله سازی اردکان 3.4 میلیون تن در سال

ژاپن

KOBE-STEEL
 • گندله سزی گل-کهر / مشترک پولاد- IDRO- DANIELI(متوقف شد)

ایتالیا

DANIELI

در همین ارتباط جهت همکاری در اجرای پروژه های بزرگ صنعتی با شرکتهای خارجی و داخلی موافقتنامه همکاری منعقد نموده است. از جمله توافق نامه های مهم در جهت همکاری می‌توان به توافقنامه با شرکت HATCH کانادا اشاره کرد که این مشاور به عنوان همکار طراح در پروژه افزایش ظرفیت و بهینه سازی سیستمهای واحد گندله سازی مبارکه انجام طراحیهای Detail تجهیزات مورد نیاز را انجام داده است. علاوه براین در پروژه افزایش ظرفیت واحدهای گندله سازی مجتمع فولاد خوزستان کلیه عملیات طراحی تفصیلی سیویل و سازه و تجهیزات مکانیکی، برقی و اتوماسیون و نیز نظارت بر اجرای عملیات و نیز انجام پروژه های بهره برداری و تعمیرات را با همکاری شرکت HATCH به عهده دارد.

توافقنامه مهم دیگر با موضوع همکاری در اجرای پروژه فولاد ایسار پارس در بندرعباس در منطقه ویژه افتصادی می‌باشد که با شرکت فولاد ایسار پارس که در ایران به ثبت رسیده است و از شرکتهای هند و شرکت لوله سازی اهواز و شرکت سرمایه گذاری ساختمانی صندوق بازنشستگی تشکیل شده، منعقد شده است. این مشاور با توجه به تجربیات بدست آمده طی سالها، معتقد است انتقال تکنولوژی و KNOW-HOW تنها با بوجود آوردن دفتر مشترک با شرکتهای صاحب تکنولوژی و دانش فنی امکان پذیر است و در همین راستا این دفتر مشترک فنی را با شرکت HATCH برای فعالیتهای مهندسی و طراحی در اهواز و فولاد مبارکه ایجاد کرده است . با عملی کردن چنین روندی امکان ساخت داخلی تجهیزات و ماشین آلات پروژه های صنعتی در ایران فراهم خواهد شد و شرکتهای سازنده و همچنین شرکتهای مشاور صنعتی داخلی قادر به رقابت با شرکتهای خارجی در عرصه طراحی ، ساخت و اجرا خواهند بود ونیز شرکتهای سازنده داخلی این امکان را خواهند یافت که با همکاری مشاوران صنعتی بتوانند فعالیتهای ساخت تجهیزات و ماشین آلات را بطور مشترک با شرکتهای سازنده خارجی ، با دریافت لیسانس آن شرکتها انجام دهند و در نهایت پس از کسب تجربه کافی دارای دانش فنی و لیسانس قابل قبول در سطح بین المللی شوند. از طرف دیگر این مشاور در زمینه اجرای پروژه های صنعتی به صورت EPCM ، EPC و EPCC نیز فعالیتهایی داشته است .

مركز اسناد شركت با توجه به ارتباط با ساير موسسات بين اللملي كليه استانداردهاي مورد نياز پروژه ها اعم از طراحي و اجرا را در اختيار دارد.

كادر مهندسي و تكنسين فني شركت با دسترسي به آخرين اطلاعات طراحي و تهيه نقشه هاي اجرائـي معماري، سيويل، استراكچر، تاسيسات مكانيكي و الكتريكي، برنامه ريزي و كنترل پروژه را با عاليترين كيفيت و دقت ممكنه به انجام مي رسانند.